عضو شواری مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزوار گفت: وظیفه اصلی یک تشکل در کنار رشد علمی، روشنگری، دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و استکبار ستیزی است.

داوود پژوهان در گفتگو با بصیر سبزوار اظهار داشت: ما در جامعه ای زندگی می کنیم که نقش دانشجو در تببین آرمان ها میتواند بسیار موثر باشد.

 

وی با بیان اینکه با نگاه به چگونگی شکل گیری انقلاب اسلامی می توان به این مهم رسید، ادامه داد: در انقلاب اسلامی نیز یکی از مهمترین و نقش آفرین ترین قشر تاثیر گذار دانشجویان بوده اند.

 

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزوار بیان داشت: در تک تک صحنه های بعد از انقلاب نیز هر زمان دانشجو احساس خطر کرده  که آرمان های امام و شهدا به یغما می رود با حضور خود نفشه ها را خنثی کرده است.

 

پژوهان با بیان اینکه دانشجو در فضایی تنفس میکند که با توجه به نداشتن مسئولیت کاری، حرف خود را راحت میزند، گفت: یکی از ملاک های دانشجو بودن حس مطالبه گری است که نباید نسبت به این مقوله بی تفاوت باشیم.

 

وی با اظهار تاسف از اینکه هر چه از انقلاب اسلامی فاصله گرفته ایم این نقش آفرینی ها کم رنگ تر شده است، تصریح کرد: به قول شهید بهشتی ره دانشجو موذن جامعه است و اگر خواب بماند نماز ها قضا خواهد شد.

 

این فعال دانشجویی همچنین خاطر نشان کرد: متاسقانه تشکل های اسلامی ما  اینقدر درگیر فضای حاشیه ای شده  اند که از وظیفه اصلی خود عقب مانده اند.

 

پژوهان با اشاره به اینکه وظیفه اصلی یک تشکل در کناررشد علمی، روشنگری، دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و استکبار ستیزی است، بیان داشت: اینکه چرا ما به این نقطه رسیده ایم باید مورد آسیب شناسی قرار بگیرد.

 

وی نقشه های دشمن و کم کاری دانشجویان از گذشته تا امروز را از دلایل این مشکل برشمرد و افزود: نکته مهمتر تفاوت بین نسل های دهه ۶۰ با ۷۰ انقلاب اسلامی است.

 

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری گفت: اگر نگاه کنیم می بینیم که بچه های دهه ۶۰ به دلیل نزدیکی به انقلاب و جنگ تحمیلی و دریافت کاملتر از آن ها کارهای قوی تری نیز انجام داده اند.

 

وی ادامه داد: ولی اگر نگاهی به دهه ۷۰ بیاندازیم به دلیل فضایی که در آن زمان در جامعه باز شد این نقش آفرینی کمرنگ تر گردید.

 

پژوهان با بیان اینکه وظیفه ما تببین ارزش ها و دست آوردهای انقلاب اسلامی است، یاداور شد: نبود برنامه های عالمانه و هنری در چند سال اخیر و خوب منتقل نکردن اهداف انقلاب اسلامی به نسل بعد  در به وجود آمدن این آسیب نقش جدی داشته است.

 

انتهای پیام/