استاد علوم سیاسی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: عدم تعهد دقیق و شفاف و ابهامات موجود در بیانیه لوزان، می تواند فضایی را برای تفسیر متفاوت طرف مقابل باز کند.

امین کوشکی در گفتگو با بصیر سبزوار اظهار داشت: متاسفانه در بیانیه لوزان مانند توافق ژنو باز هم شاهد بندهای مبهم در متن منتشر شده هستیم.

 

وی با بیان اینکه وجود ابهام در متن بیانیه بر خلاف نظر مقام معظم رهبری است، بیان داشت: خود وزیر امور خارجه کشور ایران نیز در برنامه تلویزیونی می گوید که طرق مقابل برداشت اشتباهی داشته است.

 

استاد دانشگاه سبزوار تصریح کرد: با وجود گذشت چند روز از اعلام بیانیه مشترک لوزان و برداشت های متفاوت داخلی و خارجی از این متن، شاهد این هستیم که تیم هسته ای کشور ما نتوانسته است بیانیه قوی را نگارش کند.

 

کوشکی با اشاره سابقه آقای روحانی در توافق سعد آباد، افزود: مرور به سال های گذشته نشان از بستن توافق های ابهام دار آقای روحانی دارد.

 

وی با بیان اینکه فلن این بیانیه هیچ الزام قانونی را برای جمهوری اسلامی ایران در پی ندارد، گفت: نقد های نخبگان تیم مذاکره کننده را در توافق نهایی کمک خواهد کرد.

 

وی با اشاره به ابهامات موجود در متن بیانیه مشترک ادامه داد: عدم تعهد دقیق و شفاف و ابهامات موجود در بیانیه لوزان، می تواند فضایی را برای تفسیر متفاوت طرف مقابل باز کند.

 

استاد علوم سیاسی دانشگاه حکیم سبزواری خاطر نشان کرد: این بیانیه با ابهامات موجود حتی در متنی که آقای ظریف بیان کردند، هنوز نمیتواند منافع ایران را در پی داشته باشد.

 

انتهای پیام/