حجت‌الاسلام غلامحسین ابراهیمی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه شهرستان سبزوار از معضلات مهمی در زمینه ترافیکی رنج می‌برد، اظهار داشت: متاسفانه امروز شاهد هستیم که افرادی اراذل و اوباش با موتورسیلکت نظم و امنیت را در شهرستان برهم می‌زنند و نیروی انتظامی در شهرستان به جای برخورد با آنها به دنبال گرفتن موتور از دست افرادی است که یا روستایی هستند و یا نظم و امنیت شهر را برهم نمی‌زنند.

امام جمعه سبزوار با بیان اینکه انتظار ما برخورد نیروی انتظامی، بسیج و سپاه با مخلان نظام و امنیت است، تصریح کرد: دغدغه ما هم همین است که نیروهای امنیتی و انتظامی با اراذل و اوباش برخورد کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به افزایش میزان آمارهای طلاق در سطح شهرستان و حتی کشور نیز گفت: متاسفانه امروز آمارهای تکان دهنده‌ای در زمینه طلاق در کشور منتشر شده که شهرستان سبزوار نیز از این مسئله مستثنی نیست و همه این مسائل به خاطر نبود توجه والدین به تربیت درست فرزندان است.

 

وی با بیان اینکه زن به عنوان مادر در نظام خانواده دارای جایگاه مهمی است، ادامه داد: خانواده مهم‌ترین نظامی است که فرزندان در آن تربیت و وارد جامعه بزرگتر می‌شوند و اگر بانوان به تربیت فرزندان خود بر مبنای تربیت و سبک زندگی اسلامی گام بردارند شاهد این اتفاقات نخواهیم بود.

 

امام جمعه سبزوار با بیان اینکه اسلام با کار کردن بانوان در جامعه مخالفتی ندارد، عنوان کرد: کار کردن و حضور بانوان در محیط های کاری باید بر مبنای شرایط اسلامی باشد که متاسفانه امروز شاهد هستیم که حتی پنج درصد از این شرایط هم در جامعه اجرایی نمی‌شود.

 

وی با اشاره به شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) با بیان اینکه ایشان به تربیت فرزندان توجه ویژه‌ای داشتند، افزود: بانوان ما باید همه اصول زندگی و به‌ویژه تربیت فرزند را از این بانوی بزرگوار بیاموزند.
حجت‌الاسلام ابراهیمی با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی خاطرنشان کرد: شهید صیاد شیرازی آبروی نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

 

امام جمعه سبزوار با بیان اینکه شهید صیاد هیچ‌گاه نمازش ترک نمی‌شد، ادامه داد: نیروهای مسلح باید از این مرد بزرگ درس بگیرند و ایشان را الگوی خود قرار دهند.

 

حجت‌الاسلام ابراهیمی با اشاره به مسائل اخیر در منطقه نیز یادآور شد: تمام اتفاقاتی که در منطقه رخ داده توطئه‌هایی است که توسط رژیم صهیونیستی، آمریکا و غرب طراحی شده است و امروز عربستان سعودی مسئولیت اجرای آن را برعهده گرفته است.

 

وی با تاکید بر اتحاد امت‌های اسلامی افزود: رژیم‌های مستبد منطقه به‌زودی مشت محکم رزمندگان دلیر یمن را دریافت می‌کنند.

 

منبع: فارس/