آئین تکریم مادران و همسران شهدای شهرستان سبزوار با حضور جمعی از مسئولین در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار، آئین تکریم مادران و همسران شهدای شهرستان سبزوار  با حضور جمعی از مسئولین در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار برگزار شد.

 

رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران سبزوار با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، همسران و مادران شهدا را الگوی صبر و استقامت دانست و اظهار داشت : همسران و مادران معظم شهدا بازماندگان برجسته کسانی هستند که جانشان را در راه خدا داده اند.

 

احمد مهری با بیان اینکه  این عزیزان با اراده ای محکم و عزمی استوار و راسخ فرزندان و همسران خود را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند، افزود: پشتوانه صبر این افراد در این سی و اندی سال از عمر  انقلاب اسلامی زبانزد عام و خاص گشته است.

 

در ادامه این مراسم دکتر وحید استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به ابعاد شخصیتی حضرت ام البنین(س) گفت: این بانوی بزرگوار یکی از مادران برجسته تاریخ است که زنگی او مالامال از عشق به ولایت و امامت بوده و در تربیت فرزندان شجاع و دلیر و با ادب چون حضرت عباس(علیه السلام)بسیار موفق بوده است.

 

وی شجاعت،اصالت، صبر وبردباری را از دیگر صفات این بانوی بزرگوار برشمردند و افزود: ایشان در خانه امامت در تربیت فرزندانی که همگی تابع ولایت باشند کوشیدند و تا آخرین لحظه عمر پیرو ولایت بودند که همگی نشان لز مجد و عظمت وی دارد.

 

گفتنی است در پایان این مراسم به مادران دو و سه شهید به رسم یادبود هدایایی تقدیم گردید.

 

انتهای پیام/