۱۳:۴۹:۱۳ - چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سبزوار:
۸۱درصد از واحد های مسکونی سبزوار نیازمند مقاوم سازی هستند
رئیس بنیاد مسکن انقلاب سلامی سبزوار گفت: 19 هزار واحد مسکن روستایی نیاز مند مقاوم سازی هستند.

به گزارش بصیرسبزوار،سید مجید نجاتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۲۳هزار و ۸۲۶واحد مسکن روستایی در سبزوار و داورزن وجود دارد اظهارداشت: بیش از ۱۹هزار مسکن روستایی فاقد مقاومت کافی در برابر زلزله بوده و نیازمند مقاوم سازی هستند.

 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سبزوار با اشاره به اینکه ۸۱در صد از واحدهای روستایی تا کنون مورد مقاوم سازی قرار نگرفته اند تصریح کرد: تنها چهار هزار و ۵۱۲ واحد مسکونی روئستایی موفق به انجام عملیات مقاوم سازی منازل روستایی شده اند.

 

نجاتی با بیان اینکه تسهیلات مقاوم سازی تا سقف ۲۰۰میلیون ریال در اختیار دارندگان واحدهای روستایی غیر مقاوم قرار می گیرد ادامه داد: تا کنون ۱۶۱واحد روستایی در سبزوا رو ۶۱واحد روستایی در داورزن موفق به جذب این تسهیلات با کارمزد ۵درصد و باز پرداخت ۱۵ ساله شده اند.

 

وی همچنین با اشاره به به اینکه در حال حاضر نیز ۵۰۰ نفر از دارندگان واحدها میکونی روستایی برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند عنوان کرد : ازآغاز طرح مقاوم سازی منازل روستایی از سا ۸۴ تا کنون بیش از ۱۰هزار و ۷۰۰نفر برای دریافت تسهیلات مقاوم سازی به بانک ها معرفی شده اند.

 

نجاتی ادامه داد: جمعیت روستایی سبزوار در ۱۹۰روستای این شهرستان برابر با ۷۸ هزار نفر و در شهرستان داورزن با ۴۰ روستا برابر با ۱۸ هزار نفر است.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب