خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۱۱/۱۶ ۱۶:۳۴
شناسه خبر : 15015

۸۰هزار کودک خراسانی مورد غربالگری شنوایی قرار گرفتند

  به گزارش بصیرسبزوار مسعود هنر بخش در مراسم آغاز به کار طرح شنوایی سنجی در سبزوار با بیان اینکه این طرح از ابتدای سال تا کنون توانسته ایم بیش از ۸۰هزار کودک خراسانی را مورد سنجش قرار دهیم اظهارداشت: تا کنون ۸۴ درصد از کودکان و نوزادان که از ابتدای سال تا کنون متولد […] ...

 

به گزارش بصیرسبزوار مسعود هنر بخش در مراسم آغاز به کار طرح شنوایی سنجی در سبزوار با بیان اینکه این طرح از ابتدای سال تا کنون توانسته ایم بیش از ۸۰هزار کودک خراسانی را مورد سنجش قرار دهیم اظهارداشت: تا کنون ۸۴ درصد از کودکان و نوزادان که از ابتدای سال تا کنون متولد شده اند مورد ارزیابی شنوایی قرار گرفته اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه غربالگری شنوایی اقدامی در حوزه پیشگیری از بیماری ها و جلوگیری از افزایش افراد ناشنوا در جامعه است ادامه داد: برای جلوگیری از هزینه های اضافی در حوزه درمان نیازمند تخصیص اعتبار به طرح های پیشگیری و غربالگری هستیم که به این منظور در سال جاری اعتباری معادل هشت میلیارد ریال به استان خراسان رضوی در حوزه غربالگری شنوایی اختصاص یافته است.

وی در این مراسم با اشاره به اینکه اعتبای که سال گذشته به این امر در استان اختصاص یافته بود ۱۲ میلیارد ریال بود ادامه داد: با اعتباری که سال گذشته به استان آمد دستگاه های شنوایی سنجی برای تمام مراکز غربالگری خریداری و تحویل آنها شده است.

هنر بخش با بیان اینکه از ابتدای آغاز طرح در ۱۲ سال گذشته تا کنون ۲هزار و ۴۴۶ نوزاد و کود مشکوک به اختلال شنوایی شناسایی شده اند تصریح کرد: با شناسایی این افراد اقدامات بعدی برای بررسی بیشتر در مورد اختلال و دستوران درمانی آغاز می شود.

وی به رویکرد پیشگیری در بهزیستی اشاره و بیان : علاوه بر غربالگریهای شنوایی، بینایی و ژنتیک در سال آتی طرح غربالگری زوجهای در معرض آسیب نیز اجرا می شود.

انتهای پیام/