خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۱۱/۱۶ ۱۶:۴۰
شناسه خبر : 15018

۷۰۰هزار هکتار از بیابانهای خراسان کانون بحران فرسایش شده اند

به گزارش بصیر سبزوار،علیرضا صحرایی در در مراسم تودع و معارفه رئیس اداره منابع طبیعی سبزوار با بیان اینکه یک میلیون ۷۰۰هزار هکتار از بیابان های استان خراسان در معرض فرسایش های بادی قرار دارد اظهارداشت: در حدود ۷۰۰هزار هکتار از این بیابان ها به عنوان کانون بخران شناخته می شود. وی با اشاره به […] ...

به گزارش بصیر سبزوار،علیرضا صحرایی در در مراسم تودع و معارفه رئیس اداره منابع طبیعی سبزوار با بیان اینکه یک میلیون ۷۰۰هزار هکتار از بیابان های استان خراسان در معرض فرسایش های بادی قرار دارد اظهارداشت: در حدود ۷۰۰هزار هکتار از این بیابان ها به عنوان کانون بخران شناخته می شود.

وی با اشاره به اینکه سبزوار به عنوان اولین شهرستانی است که در طرح بیابان زدایی مورد طاق کاری و کشت گونه های گیاهی قرار گرفته است تصریح کرد: تاکنون ۵۷۰هزار هکتار عرصه بیابانی در استان خراسان رضوی با کاشت گونه های مختلف گیاهی سازگار دراین طرح مورد استفاده قرار گرفته اند.

صحرایی در ادامه به اجرای طرح ترسیب کربن در ۴۰۰هزار هکتار از عرصه های بیابانی استان اشاره کردو افزود: در سال جاری ۲۵ میلیارد ریال اعتبار در راستای اجرای طرح ترسیب کربن و با هدف تثبیت عرصه های منابع طبیعی و ماندگاری جمعیت در مناطق روستایی تخصیص یافته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی با بیان اینکه کمبود نیروهای حفاظت از منابع طبیعی را از جمله مشکلاتی عنوان کرد که این سازمان با آن دست به گریبان است تاکید کرد: در حال حاضر یک میلیون و۵۰۰هزار هکتار از زمین هایی که نیاز به حفاظت دارند با مشارکت مردم حفاظت می شود.

پس از این مراسم عباسعلی کیانی فر به عنوان رئیس جدید اداره منابع طبیعی معرفی و از خدمات سی ساله اخوندی در این اداره تقدیر شد.