خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۱۱/۱۴ ۱۱:۵۷
شناسه خبر : 14997

۲۲شهروند سبزواری با گاز مونوکسید کربن مسموم شدند

دکتر علی شریفان مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی سبزواردر گفت و گو با بصیرسبزواراظهار داشت : متاسفانه همه ساله در فصول سرد سال موارد متعددی از مسمومیت با گاز CO را در کشور شاهد هستیم که از ابتدای سال جاری ۲۲ مورد مسمومیت با گاز منوکسید کربن در منطقه تحت پوشش دانشگاه داشتیم […] ...

دکتر علی شریفان مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی سبزواردر گفت و گو با بصیرسبزواراظهار داشت : متاسفانه همه ساله در فصول سرد سال موارد متعددی از مسمومیت با گاز CO را در کشور شاهد هستیم که از ابتدای سال جاری ۲۲ مورد مسمومیت با گاز منوکسید کربن در منطقه تحت پوشش دانشگاه داشتیم که متاسفانه یک نفر به علت استنشاق این گاز فوت نموده است .

 

دکتر شریفان تصریح کرد : ۷۰ درصد از مسمومیت های شهرستان مربوط به سنین زیر ۴۰ سال و ۳۶ درصد موارد در رده سنی زیر ده سال دیده شده است در این زمینه کودکان نیز آسیب پذیرند .

 

وی با بیان اینکه قرار گرفتن در معرض این گاز سمی سبب می شود تا انشان به سرعت اسیب ببیند افزود : گاز منوکسید کربن ۳۰۰ برابر نسبت به اکسیژن تمایل بیشتری به ترکیب شدن با خون را دارد و به دلیل این گاز بدون بو و قدرت انتشار بسیار زیادی دارد بسیار ساده تر آز آنچه تصور می شود قادر به مسمومیت و حتی مرگ می گردد و تنها راه پیشگیری آن وجود تهویه مناسب در محل روشن بودن وسایل گرمایشی و اطمینان از سالم بودن وسایل گرمایی و مسدود نبودن دودکش ها می باشد.

 

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار در پایان تاکید نمود : افراد با احساس کوچکترین علائم خواب آلودگی و گیجی بدون فوت وقت نسبت به تهویه محل و ورودی هوای آزاد به محل تنفس اقدام نمایندو بعد با مرکز اورژانس ۱۱۵ تماس حاصل نمایند.

 

انتهای پیام/