۱۳:۲۶:۴۶ - جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه سبزوار:
شناخت یزید زمان مهم ترین وظیفه مسلمان است
امام جمعه سبزوار گفت: شناخت یزید زمانه و مبارزه با آن مهم ترین وظیفه امروز مسلمانان است.

 

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی با اشاره به اینکه مسلمانان باید با توجه به عبارت کل یوما عاشورا و کل ارضا کربلا زندگی خود را برنامه ریزی کنند اظهارداشت: آنچه امروز باید مورد توجه مسلمانان قرار گیرد توجه ویژه مسلمانان بر شناخت یزدیان زمان و مبارزه با آنها است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه امام حسین در برابر ظلم و جور به قیام برخاست تصریح کرد: واقعه کربلا مملو از پیام های گوناگون برای عرصه های مختلف زندگی است و از مهم ترین پیام های آن درس ولایت پذیری عدم سازش با دستگاه ظلم و مقاومت در برابر ظالم است.

 

مقیسه در ادامه با اشاره به اینکه معایه و از ابتدای تاسیس حکومت خود اساس کار را بر نابودی اسلام گذاشته بود و سعی می کرد تا با استفاده از روش خهای مختلف چهره اسلام را آنگونه که خود می خواهد بسازد تاکید کرد: این رفتار در زمان یزید به اوج خود رسید و امام حسین(ع) برای ماندگاری اسلام بود که اقدام به قیام کرد.

 

امام جمعه سبزوار در ادامه همچنین به برخی آداب و رسوم در عزاداری ها و استفاده از نوحه ها اشاره و عنوان کرد: تبیین درس های کربلا و عاشورا باید در صدر اولویت ها بوده و مداحان از نواهایی که مناسب شأن عاشورا و امام حسین نیست پرهیز کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به روز آتش نشان این قشر از جامعه را افراد فداکاری دانست که برای تامین آرامش این مسئولیت را قبول کرده اند ادامه داد: فداکاری های آتش نشان شهید همچنان در اذهان باقی مانده است.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب