۱۱:۳۸:۳۰ - جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان سبزوار
منفعل شدن جنبش های دانشجویی سبب از بین رفتن فضای نقد شده است
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان سبزوارگفت: رکود ایجاد شده در فضای دانشجویی سبب از هم گسیختگی درونی تشکل ها باعث بهم خوردن فضای نقد و آزاد اندیشی شده است.

سید وحید دلبری در گفت و گو با بصیرسبزوار با بیان اینکه متاسفانه در فضای دانشگاهی آن چیز که بیشتر نمایان است و به چشم می خورد رکودی است  در این جامعه پدیدار گشته است اظهارداشت: این پدیده بسیار ناخوشایندی برای جنبش دانشجویی علاوه بر از هم گسیختگی درونی تشکل ها باعث بهم خوردن فضای نقد از بین رفتن فضای بیان نظرات، سوالات، شبهات و  نقد آزادانه برای دانشجویان در محیط دانشگاه شده است.

 

این دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی، جنبشی است که بر طبق حرکتی جمعی ، داوطلبانه بر مبنای اهداف و دیدگاه‌های آرمانی است و  نسبت به تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه باید واکنش نشان دهد ادامه داد:این فعالیت در مرحله اول تحت تاثیر قرار دادن افکار و اندیشه هاست و در مرحله دوم ایجاد تغییر و تحول در ساختارهای جامعه و حکومت را دنبال می‌کند.

 

دلبری در ادامه با بیان اینکه  آرمان گرایی در مقابل مصلحت گرایان، عشق به آرمان ها و مجذوب آرمان ها شدن،صدق و صفا و از جمله ویژگی های دانشجو است تاکید کرد: جنبش دانشجویی مبتنی بر اشخاص نیست و مقابل ظلم، زورگویی، تبعیض، بی عدالتی، تقلب، دورویی و نفاق در هر جایگهی   ایستادگی می کند.

 

وی با اشاره  به اینکه پویایی و جنبش باید همراه همیشگی دانشجویان باشد عنوان کرد: تشکل های دانشجویی با تقویت هسته های فکری و تشکیلاتی داخلی خود بعنوان گام اول و تقویت بستر فرهنگی دانشگاه ها در گام بعدی، بدون نیاز به دیگران و با اتکا به ظرفیت های دانشجویی خود فضای رکود را پشت سر گذاشته و به محیطی پویا و فعال دست یابند.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب