خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۱۲/۲۰ ۱۶:۱۸
شناسه خبر : 15278

بیش از ۱۷هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی در سبزوار هستند

به گزارش بصیر سبزوار معصومه فلاحی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عضو گیری کتابخانه های عمومی در سبزوار نسبت به سال گذشته از رشد ۲۴ درصدی برخوردار بوده است اظهارداشت: در سال گذشته تعداد افرای که در کتابخانه های این شهرستان عضویت داشتند ۱۳هزار نفر بود که این رقم در سال جاری به ۱۷هزار […] ...

به گزارش بصیر سبزوار معصومه فلاحی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عضو گیری کتابخانه های عمومی در سبزوار نسبت به سال گذشته از رشد ۲۴ درصدی برخوردار بوده است اظهارداشت: در سال گذشته تعداد افرای که در کتابخانه های این شهرستان عضویت داشتند ۱۳هزار نفر بود که این رقم در سال جاری به ۱۷هزار نفر رسیده است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵هزار و ۱۰۰متر فضایی که است که به کتابخانه های عمومی در شهرستان اختصاص یافته است عنوان کرد: برنامه ریزی ها باید به گونه ای پیش رود که این رقم به بیش از هفت هزار متر مربع رسیده و به استاندارد نزدیک شود.

 

وی با اشاره به وجود ۲۳۹هزار جلد کتاب در رده های سنی مختلف عنوان کرد: اجرای برنامه های مختلف از جمله ایجاد شرایط عضویت رایگان برگزاری نشست هایی ویژه برای رشد کتابخوانی را از جمله اقدامات موثر  برای افزایش تعداد افراد عضو عنوان کرد.

 

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار ادامه داد: این برنامه ها سبب شده است تا بیشترین افراد عضو در رده سنی نوجوانان باشند.

 

فلاحی در ادامه به اختصاص ۲میلیارد و۳۰۰میلیون ریال اعتبار از محل ماده ۱۸۰ به نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان اشاره کرد و افزود: تا کنون ۵۰۰میلیون ریال از این رقم جذب شده است.

 

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار به مشارکت این نهاد با خیرین دوستدار کتاب اشاره کرد و افزود: در این راستا از ابتدای سال تا کنون سه ایستگاه مطالعه در مکانهای مختلف شهر ایجاد دشه که تهیه و تغذیه کتا در این ایستگاه ها بر عهده خیرن است.

انتهای پیام/