خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۱۱/۱۵ ۱۸:۲۰
شناسه خبر : 15003

ایجاد بیش از ۱۰هزار شغل در حوزه کشاورزی در استان خراسان/ارائه ۸۰میلیارد تسهیلات بهسازی ادوات کشاورزی

به گزارش بصیرسبزوار،مجتبی مزروعی در همایش تجلیل از بهره برداران نمونه سبزوار با بیان اینکه تعهد استان خراسان در حوزه کشاورزی ایجاد ۲۰هزار شغل است اظهار داشت: تا کنون بیش از ۱۰هزار شغل در استان و در بخش کشاورزی ایجاد دشه است.   وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون سرمایه گذاری برای […] ...

به گزارش بصیرسبزوار،مجتبی مزروعی در همایش تجلیل از بهره برداران نمونه سبزوار با بیان اینکه تعهد استان خراسان در حوزه کشاورزی ایجاد ۲۰هزار شغل است اظهار داشت: تا کنون بیش از ۱۰هزار شغل در استان و در بخش کشاورزی ایجاد دشه است.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون سرمایه گذاری برای ۳۰هزار هکتار از زمین ها برای اجرای پروزه های آبیاری تحت فشار انجام شده است ادامه داد: این اقداکات سبب افزایش رونق کشاورزی در استان شده و در پی آن تولید داخلی و اشتغال ایجاد خواهد کرد.

 

مزروعی در ادامه با اشاره به اینکه بهسازی ماشین آلات و ادوات کشاورزی و همچنین بهسازی واحدهای دامداری از دیگر اقداماتی است که  از ابتدای سال در دستور کار قرار گرفته است ادامه داد: بیش از ۸۰میلیارد تومان تسهیلات در این حوزه به بهره برداران پرداخت شده است.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در ادامه با بیان اینکه احیا قتوات به عنوان یک میراث فرهنگی باید به صورت جدی پیگیری شود ادامه داد: اعتبار تخصیص یافته برای بخش قنوات در سال جاری ۵۰میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته ۱۰برابر شده است.

 

وی همچنین به مهاجرت معکوس به روستا در استان اشاره کرد و افزود: در سال های ۸۵ تا ۹۰استان خراسان بیشترین تعداد مهاجرین به حاشیه های شهر را با رقم منفی ۱٫۱۳ داشت که با انجام سرمایه گذاری ها در بخش کشاورزی و توجه به بخش های زیرساختی این رقم در حال حاضر به مقپثبت ۰٫۶رسیده و نشان از بازگشت روستائیان به روستاهای خود دارد.

 

مزروعی ایجاد صرفه اقتصادی و جلوگیری از بورس کاذب زمین را از دلایل عمده تمایل برای بازگشت روستائیان دانست و افزود: روستاها به عنوان نقاط مولد و تولید گر باید به رونق گذشته خود برگردند.