۱۴:۴۶:۱۸ - پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدير امور آب ناحيه سبزوار
انسداد ۲۹۹ حلقه چاه غیر مجاز ازابتدای سال 
مدير امور آب ناحيه سبزوار گفت: از ابتدای سال تا کنون 299 حلقه چاه عمیق غیرمجاز در حوزه سبزوار از دسترس خارج شده است.

به گزارش بصیرسبزوار، محمد ثابتی مقدم در جمع خبرنگاران با اشاره به انسداد ۲۹۹ حلقه چاه غیر مجاز در سبزوار اظهارداشت: از این تعداد چاه های مسدود شده ۲۰۸ حلقه در حوزه سبزوار و مابقی در شهرستان های خوشاب و جوین قرار دارد.

 

وی با اشاره به اینکه متاسفانه افت آب در دشت های سبزوار به نقطه بحرانی رسیده است تصریح کرد: بیشترین افت آب در سفره های زیرزمینی ۶ گانه جوین، عطائیه، سنگرد و داورزن سبزوار، نیگجه، در  دشت جوین به میزان ۹۰ سانتی متر رخ داده است.

 

ثابتی مقدم در ادامه با اشاره به لزوم کنترل برداشت های بی رویه از منابع آبی در خشکسالی های پی در پی تاکید کرد:  ۱۰۰ درصد چاه های عمیق سبزوار به کنتور هوشمند مجهز شده اند.

 

مدیر امور آب ناحیه  سبزوار افزود: استفاده از این کنتور ها این امکان را به بهره برداران می دهد که میزان مصرفی خود را مدیریت کنند.

 

ثابتی مقدم همچنین با بیان اینکه مسدود کردن چاه های غیر مجار باعث صرفه جویی بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب شده است تاکید کرد: علاوه بر مسدود کردن چاه های غیر مجاز همانند گذشته گشت های نظارتی نیز برای جلوکیری از حفر چاه های حدید در دستور کار است.

 

وی همچنین به ۱۸ سال خشکسالی پیاپی در ایران ادامه داد: متاسفانه موضوع کمبود آب به بحرانی جهانی تبدیل شده است و برای مشکلات عدیده ای که در سال های آینده امکان به وجود آمدن دارد صرفه جویی و روش های تولید متنوع باید مورد توجه قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب