۱۹:۴۰:۲۸ - چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خبر داد؛
ارائه تسهیلات با کارمزد ۷ درصد برای رونق اشتغال کشاورزی در مناطق روستایی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از ارائه تسهیلات با کارمزد 7 درصد برای رونق اشتغال کشاورزی در مناطق روستایی خبر داد و گفت: در حال حاضر برای ایجاد صنایع فرآوری و کشت گیاهان دارویی تسهیلات موردنیاز از سوی جهاد کشاورزی به متقاضیان اختصاص می‌یابد.

به گزارش بصیر سبزوار رئیس مجتبی مزروعی عصر امروز در حاشیه برگزاری همایش فرصت‌ها و توانمندی‌های گیاهان دارویی منطقه سبزوار در گفت‌وگو با خبرنگاران نیز بابیان اینکه ازلحاظ شرایط آب و هوایی خراسان رضوی یکی از قطب‌های تولیدکننده گیاهان دارویی در کشور است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد زعفران کشور در استان تولید می‌شود که بیانگر ظرفیت‌های استان در حوزه گیاهان دارویی است.

وی بابیان اینکه زعفران، کتیرا، کمای، باریجه و انواع نعنا از مهم‌ترین تولیدکنندگان گیاهان دارویی در خراسان رضوی است، افزود: در حال حاضر سالانه بیش از ۲۶۰ میلیون دلار زعفران از استان صادر می‌شود که ظرفیت دیگر گیاهان دارویی میزان صادرات افزایش می‌یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی مهم‌ترین مشکلات گیاهان دارویی استان را توسعه، عرضه به بازار جهانی، افزایش ارزش‌افزوده و نبود صنایع فرآوری دانست و گفت: حضور موفق تولیدکنندگان در بازارهای جهانی نیازمند راه‌اندازی صنایع فرآوری است و در حال حاضر شرکت‌های متعددی در این راستا به فعالیت می‌پردازند.

وی بیان کرد: یکی از اولویت‌های این نهاد توسعه کشت گیاهان دارویی است که قبل از تولید بسترهای صنایع فرآوری، بازاریابی و شناسایی بازارهای جدید انجام شود تولیدات کشاورزان با بهترین قیمت در بازارهای جهانی به فروش برسد.

مزروعی تصریح کرد: در حال حاضر برای ایجاد صنایع فرآوری و کشت گیاهان دارویی تسهیلات موردنیاز از سوی جهاد کشاورزی به متقاضیان اختصاص می‌یابد.

وی یادآور شد: برای ایجاد واحدهای اشتغال در مناطق روستایی تسهیلات با کارمزد ۷ درصد الی ۱۲ به متقاضیان داده می‌شود.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب